View Single Post
  #7780 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 12:40:15
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Salutare fetelor!

Nu am apucat de foarte mult timp sa intru sa scriu aici...Viktor imi solicita atentia 24 din 24, nu fac nimic decat sa ma ocup de el, asa mamos si marait parca nu a fost pana acum, sa speram ca nu e decat o faza

in alta ordine de idei, o am pe sora-mea la mine de exact 2 saptamani, vai ce bine e sa ai un pic de ajutor...baiatul meu e tot mai mare, acu vreo 3 saptamani cantarea deja 11.4 kg, de-abia il mai car in brate si pe scari in sus si jos.

de saptamana trecuta de joi am inceput serviciul, deci Viktor e cu sora-mea acasa, se inteleg foarte bine, cu ea nu face nici un fel de figuri sau maraieli, decat cu mine. Sora-mea o sa plece si vine mama mea sa mai stea cu el pana cand merge la gradi, asta fiind la sf lui septembrie.

cand vin de la servi, sta lipit de mine cateva minute si apoi numai cu mine vrea peste tot, urla si tipa ca din gura de sarpe, nu vrea sa mearga nicaieri fara mine si sunt absolut numai cu el pana adoarme seara

V-am tot citit zilele astea dar nu reusesc saa scriu ca e foarte mult la servicciu si daca sunt acasa, Viktor nu ma lasa sa stau la calc, trebuie sa butoneze si el

Sanatate ii doresc Raisei si Ilincai, ma tot inspaimant de fiecare data cand citesc ca iar a facut febra...sper sa reintrati si voi in normal, Simona

Jessik, trebuie sa aigrija de tine acum la inceput pana cand se "aseaza" bine vietuca noua la tine in pantece, nu e de gluma, sper sa le povestesti celor de la serviciu ca e serioasa treaba si ca acum mai mult ca niciodata trebuie sa te ingrijesti
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat