View Single Post
  #779 (permalink)  
Vechi 03 oct 2010, 11:17:06
Mitzu's Avatar
Mitzu Mitzu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 160cm, 95kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Buna fetelor! M-am reintors!

Vad ca s-a marit gasca...bun venit tuturor!

@crissa08: Esti D-I-V-I-N-A! m-ai atentionat ca nu stai dupa mine sa ma astepti cu slabitul, dar vad ca tie iti place sa alergi printre dietele astea! Esti fenomenala! Jos palaria!

@astra17: Hei! Cum o mai duci? Am citit in paginile anterioare despre problemele aparute... si eu sunt cam in aceeasi oala. O sa trecem si peste asta! Atept vesti de la tine!

Eu m-am tot impiedicat in ultima vreme de probleme medicale. Acum 2 saptamani mi-am luat inima palpitanta si-am dat fuga la cardiolog. Doctorul a fost generos, am iesit din cabinet cu 3 randuri de diagnostice pe foaia de examinare, 5 randuri de pastile pe foaia de retete, 4 analize pe foaia de trimitere catre endocrinolog, + una bucata dieta draconica...pana aici mi-a fost!

S-a dovedit, in final, ca acele palpitatii erau cauzate de aritmia extrasistolica supraventriculara cu care ma pricopsisem, se pare, de ceva timp... Pe langa minunatia asta mi-a mai scris pe "topul" de hartii sindrom vertiginos si microlitiaza renala, adica stari de ameteala frecvente si nisip la rinichi cat sa-mi construiesc propria plaja...

Foarte calm, doctorul mi-a adus la cunostinta faptul ca am un "punctulet" pe glanda, care ar putea fi principalul vinovat pentru lipsa de calciu din corpul meu si, implicit, pentru numeroasele fisuri osoase absurde pe care le-am suferit in trecut. Momentan astept rezultatele testelor hormonale si nu m-ar mira daca intre timp ar aparea pe lista diagnosticelor si sindromul ovarelor polichistice, dat fiind faptul ca exista un istoric serios in familie, iar in ultima perioada am avut si foarte mari probleme cu menstruatia.

Cat despre dieta...am si vesti bune si vesti rele de spus.
La ultima logare pe slabute.ro slabisem 3 kg...apoi le-am pus la loc datorita unor probleme medicale ce m-au obligat sa raman prizoniera in casa. De o saptamana tin o dieta foarte drastica pe care mi-a dat-o doctorul cardiolog, si cu care am reusit sa slabesc 5 kg...fara efort fizic! Beau foarte multe lichide (in jur de 4 l pe zi - trebuie sa elimin si nisipul care mai are putin si se transforma in pietre) si nu mananc nimic intre mesele principale. Se presupune ca ar trebui sa slabesc 2.5 kg pe saptamana. L-am intrebat pe cardiolog daca nu cumva sunt cam multe si cam repede...mi-a raspuns sec: "pentru tine, nu!" M-I-N-U-N-A-T!

Spor la dat kilograme jos, slabutelor!
Va pup! :*:*:*
Răspuns cu citat