View Single Post
  #78 (permalink)  
Vechi 15 mai 2010, 07:32:34
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Fetelor,

Va urez un buna dimineata din toata inima. Azi m-am cintarit si eu (ca la mine saptamina incepe simbata si am vesti neasteptat de bune: am ajuns la 80 de kg . Ma tot uitam la cintar, m-am cintarit de citeva ori si asa e: 80kg. Nu-mi incap in piele de fericita, si nu m-as fi apucat niciodata de asta daca nu intram pe acest forum .

Sa vad cum fac azi, e ziua fetei mele, mergem la restaurant diseara, deci e probabil ca miine sa va spun cit am exagerat...dar pina miine sa ne bucuram de ziua de azi. De-abia astept sa ma duc sa-mi modific datele din profil .

Sa va spun si ce schimbari vreau sa introduc saptamina asta:
1. Zaharul din cafea, ieri am luat zahar brun in cubulete medii(o cutie) si mici ( 2 cutii). Ca sa o iau treptat , de saptamina asta imi pun un cub mediu si de simbata viitoare imi pun un cub mic, si apoi ramin asa. Nu vreau sa renunt de tot la zahar si nu vreau sa-mi pun indulcitori. Si inca nu scot briosha de la cafea (sau o felie de chec, un croissant, etc).
2. Am vazut ca la servici (noi avem cantina) imi e mai usor sa maninc la prinz ceva tip carne+legume. Asa ca o sa incept sa maninc la prinz "carne+legume" (cum maninc la cantina, decind "ei" ce maninc in ziua respectiva, dar in fiecare zi sint legume ca garnitura) dar FARA cartofi si piine. Poate un pic de orez. Asta va fi important, sa vad eu cum rezist fara sa maninc piine la prinz .
3. Seara, fiind acasa, pot sa-mi fac salate, cu brinza, oua..etc. Maxim o felie de piine integrala toata ziua, si aia prefer sa fie seara.

Bineinteles nici un dulce, de nici un fel, dupa ora 14, nici o bautaura alcoolica ( sa vedem azi insa ). Unicul dulce ( o felie de chec, etc) va fi dimineata, la cafea. Am redus insa mult zaharul din cafea si continui sa-l reduc

Aaaaa.. si maninc un fruct dupa masa, pe 4-5. Asta chiar vreau sa mi-o impun, ceva mere, pere, kiwi. Si doar in timpul saptamini, cind sint la servici si simt ca ma topesc pe la 4 daca nu iau ceva. Poate si banane,o data la 2 saptamini (nu saptamina viitoare) . In w/e, cind sint acasa, incerc sa maninc morcovi cruzi, sau un ardei...etc. Incep de azi, va spun cum merge.

Saptamina viitoare ma pot duce doar de 2 ori la sala, luni si vineri. Joi incerc o sauna, sa vad.

Dragele mele, cam astea sint planurile pe saptamina viitoare.

Va tin la curent si un w/e minunat tuturor .

Dana