View Single Post
  #78 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:44:10
ailimac's Avatar
ailimac ailimac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mar 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 42
Dieta: maninc sanatos,MONTIGNAC
Date: 165cm, 68kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui AILIMAC....EU si cu MINE...o lupta grea!!!

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
hey Ailimac,asta se intampla cand te lasi influentata de familie si nu urmezi ceea ce sti tu
stiu ca e greu dar nu imposibil,eu ieri am refuzat-o pe mama la o punga de viva rolls pe care le ador,dar am zis nu,pt ca nu vreu si nu am luat,de ce?pt ca imi doresc mai mult sa slabesc decat sa devin sclava prajiturilor si a dulciurilor
totul vine din capsorul nostru,eu mi-am ordonat,am avut o discutie serioasa cu mine,si mi-am impus sa nu manc nic dulce interzis,si asta fac,vreu sa ajung la 55kg si asa va fii
asta iti trebuie si tie,motivatie,o vei gasii in tine,in inima ta,prin intrebarile la care iti raspunzi chiar tu
nu pot sa iti zic eu renunta la aia si aia,fa sport si manca corect,daca tu vrei sa faci astea vei gasi timp si putere indiferent ca lucrezi 12ore pe zi,eu una asa zic,
noi oamenii avem tendinta sa dam mereu vina pe ceva,dar oare vina nu e a noastra?
daca altele au putut,cu copii mici pe cap,socrii si sotul care mancau normal la masa,cu prietene care mancau numai mancare fast-food langa ele,ele au reusit?da,atunci noi de ce nu am reusii?pt ca nu vrem
eu vreau....tu vrei?
ai grija de tine

Da LICURICI!!! Sigur ca vreau!!! vreau si eu sa ajung la cele 55kg mult visate, eram atit de aproape si uite ca nici in 2 saptamini am stricat totul....pt ca nu mai puteam face sport, ma lua mama in deridere fata de cumnata mea...ma facea sa ma simt o proasta in fata lor, iar daca nu mincam cu totii la masa( pina acum eram singurica acasa, doar cu fiul meu Robert, care facea sport cu mine alaturi), dar de cind a venit mama s-a inceput un cosmar....cumpara doar mincare care stie ca ma tenteaza...si in plus mincam seara , aproape de culcare, apoi se stingea lumina si vrei nu vrei trebuia sa te culci....din pacate in familia mea nu exista cuvintul VIATA PERSONALA sau HOTARIRI PROPRII, daca faci asa ceva, atunci ESTI considerat un copil care nu poarta respectul parintilor, de aceea zic ca psihologic nu am mai rezistat....dar uite ca azi mi'am luat inima'n dinti si am mincat dupa cum mincam inainte dupa Monti....mi'am facut si un meniu pe azi....un pic cam schiopatat de dimineata...n-am inclus nici cela 60g de nuci, caci stiu ca nu am voie sa le maninc....dar cred ca deja e un inceput...acum chiar ma pregatesc sa fac o ora de sport.....sper sa-mi fie un bun inceput.....Eu oricum iti multumesc draga Licurici...ca in asa clipe dificile din viata mea, macar tu imi esti alaturi....mersi
ailimac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1073 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]