View Single Post
  #789 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 12:42:43
frostedreindeer's Avatar
frostedreindeer frostedreindeer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Date: 162cm, 75kg
Mesaje: 65
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de rosemary Vezi mesajul
Si eu risc sa ma cert cu bunica mea...pentru ca avem case lipite si mereu ne invita la masa...e o bucatareasa excelenta si daca nu pap se supara si imi spune ca din cauza mea o sa i se faca rau(are probleme cu inima) si toate alea... dar de vreo luna s-a obisnuit ca am redus mancarea...acum mai tre sa o obisnuiesc si cu dieta asta.... Sper sa o prind intr-o faza buna si sa nu se supere prea tare...
cunosc problema deşi eu nu am mai am bunici, prietenul meu are...şi ei nu concep cum să mănânci aşa de puţin şi de restrictiv...bine, ei la 70 de ani sunt într-o formă de invidiat...dar ei, spre deosebire de noi, cei de la oraş pe lângă că mănâncă bio mai fac şi mult efort fizic cu munca de prin curte, şi normal că au nevoie să pape mult şi consistent...dar deşi strâmbă puţintel din nas, mă înţeleg şi nu zic nimic dacă nu gust din toate de la masă...
eu dacă aşi avea regimul lor alimentar cu niveul de efort fizic pe care îl fac(asta îmi e meseria să stau la masa şi să restaurez migălos chestii mici) cred că deja se punea problema unei obezităţi morbide
tot ce poţi să faci e să zici ca ea şi să faci ca tine poţi chiar să îi zici că ai poftă de ceva să îţi facă şi alegi tu să fie ceva din regim(ea nu trebuie să ştie ) şi atunci toată lumea e împacată
frostedreindeer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1186 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]