View Single Post
  #79 (permalink)  
Vechi 02 aug 2010, 15:35:29
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Care este problema ca a fost o saptamana de stagnare ?!

Of.. Problema nu ar fi de o saptamana, dar cred ca se fac deja 2 luni in care am dat jos numai 2 kg...si chiar nu am avut abateri decat o singura data.. nici eu nu mai inteleg. Am tot auzit de la fetele care au slabit mult ca ii trebuie timp organismului sa accepte greutatea noua ca sa inceapa sa dea jos.. Poate asa o fi, eu nu am mai avut sub 90Kg de 6-7 ani.

Multumesc mult.
Opreste-te !!! Tu esti aleka unica deci nu te poti compara cu altele in nici un fel inclusiv la slabit, in urmatorul mesaj sa vad optimis ca de nu vin cu Nici eu nu dau asa de repede cum au dat unele fete, uita-te la Loly ca ea a stagnat mult si bine dar nu a abandonat, acuma se tot duce la vale.
Hai curaj gaina ca te tai ...da...sa vedem optimism, altfel nu iti punem pila la Monti sa slabesti.

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]