Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #791 (permalink)  
Vechi 31 ian 2011, 13:47:36
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Poly,sus inimile,curaj,totul depinde de tine.Am inteles situatia in care te afli,cand cei din casa te imbie la bunatati,e clar ca tu trebuie sa zici stop si sa mananci exact ce doresti.Explica-le ca ii iubesti dar ca iubirea pe care o primesti de la dansii nu trebuie exprimata prin mancare.Si ca e spre binele tau sa mananci mai altfel,facand selectie.Doamne fereste,vrei sa ajungi iar la constipatie si operatie?Caci pilaful si dulciurile cam dau constipatie oricui,nu numai tie.
Eu stiu ca poti,ai dovedit ca poti.Si tu stii ca poti!Sa-ti ajute Dumnezeu sa iei in viata cele mai bune decizii!Nu e usor,e o provocare,asa e viata!
Weekend placut,fii optimista dar si puternica!
Lidiuta, intr-un final am gustat din toate sambata si ieri, dar de azi am trecut strict pe regim, dupa atata rasfat am ramas cu sechele, rontaitul e la el acasa, mi-am luat acum niste biscuiti dietetici, cu multa fibra dar nu-mi place ca as rontai toata ziua la ei. Incerc sa elimin tot ce inseamna dulciuri, deja mi-am facut provizii de varza cruda, si am inceput cu multa salata de varza, azi o sa fac si o ciorbita de varza, painea o sa fie mai putina si de-aia integrala cu multa fibra
Dar, pe langa toate tentatiile din afara tre sa umblu si la vointa.

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna draguta,am trecut sa iti urez noapte buna.....pestii aia s-au terminat deja...
multumesc rozi, dar cred ca mai are balta peste, eu tot mai sper

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Poly, ar trebui sa luam taurul de coarne ,si la treaba cu noi.Daca am putut inainte de sarbatori ,trebuie sa reusim si acum .Si eu am patit ca tine,dar de azi vreau sa revin la dieta.
Hai sa ne ambitionam ,te pup ,si te astept sa ne unim fortele
M astraduiesc sa-mi adun toate puterile, vointa si ambitia si sa se si vada ceva.
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]