Subiect: Jurnal Barbuta
View Single Post
  #795 (permalink)  
Vechi 05 nov 2011, 08:13:43
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 52
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal Barbuta

Am vazut foto, imi spui si mie unde tii acele 111 kg ? Arati foarte bine ,ce motiv mai bun sa fii fericita si sa slabesti cu zambetul pe buze gandindu-te cum ti-am mai spus, ce miss vei fi numai pe la 80 ? Parca mi-e ciuda pe tine ,avem aceeasi inaltime ,cu cateva kg diferenta si eu nu ma suport sa atasez poze ,nu-mi place deloc de mine ,ori hainele nu ma avantajeaza ori conformatia corpului e nasoala ........sincer m-am pedepsit sa nu-mi mai cumpar haine pana nu slabesc un pic mai mult ,imi stau cam aiurea astea pe mine ,cele cateva ce le mai pot purta ,restul mi-s mici . Poate ma ambitionez macar pe la Craciun sa-mi iau un costumel ,sacou si pantalon ,ceva colorat ca de negru m-am saturat........Fusta nu indraznesc, am mult de lucrat la picioare.......si cele lungi nu-mi plac.....Imi place de tine ,vezi ca atrecut ..criza?Fii pregatita sufleteste ,Dumnezeu ne incearca sa vada cat putem duce dar nu lasa pe nimeni de izbeliste .....O zi frumoasa sa ai si mult curaj...ne mai vizitam ! Da? paaa!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2360 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]