View Single Post
  #796 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 14:58:17
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Sa stii ca ai dreptate intr-un fel, dar eu vreau sa o iau incetul cu incetul si atunci cand organismul s-a obisnuit cu restrictia impusa, hop strang cureaua, inaspresc restrictia.De aceea nu vreau sa intru din prima la 1000c/zi, ca sa-mi ramana ceva asi in maneca pentru perioadele de platou care vor urma ,daca ma tin de treaba.Eu am un drum lung de parcurs .......
Te inteleg perfect ,asa am facut si eu la inceput,nu eram inca pe site cu voi,dar eu deja ..,gata nu ma mai plang,e si maine o zi si cat tin regimul fara sa ma abat de la el sunt multumita de mine ,oricum imi fierbe burta de la nectarine,ca nu am mai putut manca ce mi-am propus la pranz,in loc de salata amestecata din ce am scris am mancat decat 2 rosii,si dai si stai pe buda,ture mai faceam treaba si iar pe....
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]