Subiect: Jurnal porumbita
View Single Post
  #796 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 10:08:12
porumbita's Avatar
porumbita porumbita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 09 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: Schimbare stil de viata
Date: 158cm, 75.9kg
Mesaje: 2.704
Aprecieri acordate: 92
Am fost apreciat(a) de 503 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Jurnal porumbita

[FONT="Arial"]...In copilarie am fost un copil bun ,linistit ....am o sora cu doi ani mai mica decat mine , care acum locuieste in Italia ,...m-am trezit la varsta de 16 ani ...in mijlocul unui conflict major dintre parintii mei ...certuri , scandal , batai ....tatal meu avea o alta femeie ....eram debusolata ....in aceea perioada la varsta de 17ani jumate am cunoscut un baiat...pe care l-am iubit din prima clipa ...ne-am indragostit unul de celalalt aproape ca o dragoste la prima vedere ...era refugiul meu , atunci cand ma copleseau problemele de acasa ...mama care suferea foarte tare .......binenteles ca au ajuns la divort parintii mei ....Mihai ...prietenul meu insemna totul pt mine ...imi oferea tot ceea ce imi lipsea acasa ...el....primul prieten , primul iubit , mai ales ca si eu eram prima iubita a lui ....ma gandeam ca exista o legatura speciala intre noi ...asa ceva se intampla rar .......la 19 ani si 9 luni ..am facut cununia civila ...eram de nedeslipit si de nedespartit unul fara altul ....ca aerul pe care il respiram ....aveam nevoie unul de altul ...primul copil la 21ani si 7 luni....o sarcina pierduta ....al doilea copil dupa 4 ani ....a doua fetita ...pe care am nascut-o cu semipareza pe partea dreapta ...facea convulsii de epilepsie ...si de aici a inceput lupta pt ea ...cu medicii ..cu operatie ....a mers in picioare la varsta de 2 ani ....am facut foarte multa gimnastica de recuperare ...sacrificii , peste sacrificii ...dar parea ca nu este atat de greu pt ca luptam pt copilul nostru ...sufeream impreuna .....(sunt mult mai multe detalii...de spus ...dar ma rezum doar la aceste lucruri )..Anii au trecut , luati de val ...lupta ..pt o casa ...la inceput un apartament cu 2 camere ...apoi ...pt ca familia s-a marit ..ne-am mutat la 4 camere ..cu credit binenteles ...masina ...concedii ..prieteni ..petreceri ....si timpul trecea ....La un moment dat , l-am sfatuit sa se inscrie la facultate pt a fi avansat ....avea foarte mult timp liber la dispozitie ...eu lucram la privat , foarte multe ore ....14 ani ...in care am dus o lupta cu viata ....cu greutatile ...sa realizam ceva , sa fim o familie fericita ....in momentrul acela ...a dus spre declin....a inceput sa-i fuga ochii la femeile care ii faceau avansuri ....sa isi dea seama ca s-a sacrificat prea mult pt familie si a trait prea putin pt el ....si nu spun mai mult pt ca vei deduce ......finalul a fost ..cand a intalnit o doctorita cu 10 ani mai mare decat mine ....batrana si urata ...de care mi-a spus el ...ca s-a indragostit ...si ca este mai mult decat o amanta pt el.....ce puteam face in cazul acesta ....decat ce am facut ......sa divortez .....

Am facut sacrificii enorme ..pt ca el era un barbat frumos ...sa ma pastrez si eu slaba ..am tinut regimuri drastice ...tot sa ii fiu pe plac ...in tot acest timp...mi-am facut o operatie la sini ...de asemenea o experienta groaznica ..prin care am trecut ...cele doua sarcini ...care au fost cu probleme si ele ....devotament ....si toate astea ...cu un final in doua cuvinte ...." IUBESC PE ALTCINEVA"....in conditiile in care eu il iubeam la fel de mult ca in prima zi in care ne-am cunoscut..
Multa vreme ma trezeam ...si ma gandeam ca nu sunt treaza ..ca traiesc un vis ...sau o alta viata ...care nu este a mea ....
Au trecut aproape 5 ani de la divort si inca sufar ....sunt singura ...si mi-e foarte greu sa fac fata ...fetele sunt cu mine ...ele sunt singura motivatie de a merge mai departe .....TOTUL ...absolut totul s-a spulberat ca un vis .....
__________________
[/FONT]
__________________
12.05.2016- 82kg
12.06.2016- 75kg - 7 kg
12.07.2016 -72,5 - 2,5 kg
12.08.2016 - 69,8 - 2,7 kg
12.09.2016 - 67 - 2,8 kg
12.10.2016 - 66,5 - 0,5 kg
30.05.2017 -69.5 + 3 kg

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...bita-4464.html[/B][B][B]JURNALUL MEU!!!
porumbita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1828 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1311 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]