View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 22 apr 2012, 08:48:01
Ankutzelu's Avatar
Ankutzelu Ankutzelu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 42
Dieta: montignac
Date: 146cm, 55.2kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ankutzelu - Inapoi la treaba! Vine vara si trebuie sa aratam bine!

ieri am mancat putin si des, pentru ca imi era foame tot timpul. asa mi se intampla dupa o perioada cand mananc mult. deci am mancat asa:
ora 8 - un ou fiert
ora 9 - o salata mica cu ou, ton, rosii, castraveti, ceapa, cateva picaturi ulei masline
ora 11 - o portocala
ora 2 - 1 lapte batut light 330 ml
ora 4 - ciorba de miel curata de grasime cu multe legume si putina carne
ora 5 - 2 piftelute facute la cuptor si 2 linguri de piure cartofi (am gustat pentru ca faceam pentru bunica)
ora 7:30 - ciorba radauteana cu piept pui, morcov, pastarnac, verdeturi si smantana slaba (am lasat si legumele inauntru, taiate rondele mari pentru ca sunt sanatoase)
ora 9 - 1 pahar vin rosu de casa si oooppppsssss: o inghetata (dar dupa am mers 30 min pe bici si mi-am facut si masaj la burta cu relax&tone vreo 10 min)
apa am baut cam 2 litri si un santal 100% portocale 500 ml in timpul zilei si vreo 2 cafele cu zaharina, un ceai sveltaflor seara si 2 pastile de ceai verde decofeinizat in timpul zilei (1 dimineata 1 pranz) si o l-carnitina pastila la 4 ca eram rupta de oboseala si mai aveam treaba.
cam asta e tot. pare mult, dar pentru prima zi de regim, ce parere aveti? eu nu pot sa mananc cantitati reduse, sa numar caloriile, etc. mananc cand mi-e foame, incerc sa elimin carbohidratii cat mai mult si sa tin cont de indicele glicemic. STIU CA AZI NU A FOST PERFECT, dar I'll do my best zilele urmatoare.