View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 09 mai 2012, 07:52:42
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Dieta cea mai buna

Buna Jojoluk

Ce subiect interesant... mai ales ca e atat de simplu raspunsul...

Hai sa o luam direct cu miezul problemei... timpul.
Ti se da posibilitatea ca la locul de munca sa iti aduci mancare de acasa?
Daca da, atunci nu ai nici un impediment sa iti cantaresti alimentele de acasa.

Dieta perfecta:

Dieta + Sport = Rezultate

Fara:
prajeli;
grasimi rele;
Grasimi rele
alimente procesate;
produse panificatie din comert;
faina - integrala e recomandata; - cum a zis si GCM.
dulciurile = fructe, ciocolata neagra 75% - 90%, iaurturi si inghetata facute in casa, la fel si prajiturile. Un chec sau un pandispan ia 20 de minute.
Alege carnea de calitate, fara grasimi si saraca in calorii: pestele, curcanul, pieptul de pui, cotletul de porc... combina-le cu legume;
Combinatii condimente – mancaruri; Combinare alimente
Serveste ultima masa pana la 19.00 (sau cel tarziu cu 3 ore inainte de culcare)

Si sport. 1 ora pe zi... dar ceva strategic, ca o bicicleta, un Tae-Bo, un program de exercitii fizice timp de 60 min/zi... si daca mai poti, pe langa asta poti merge pe jos/ face alte activitati in aer liber. Inotul face minuni, acum ca vine si vara.Alimentatia inainte si dupa sport

Portiile de mancare, pana ce te apuci sa ti le cantaresti, sa incerci sa le estimezi dupa ochi: cu masura, si sa nu te scoli satula de la o masa. Stii ca sensazia de satietate apare dupa 30 de minute din momentul incare ai terminat de mancat, da?

Diete am tinut si eu, lasa-le balta ca nu functioneaza la multa lume, si indiferent de organism, nu sunt recomandate.

Sa nu uiti ca pentru a vedea rezultate trebuie sa credem in noi, sa fim optimiste, sa nu uitam de unde am plecat si sa privim mereu inainte. Si sa ne dorim cu adevarat.
Sa iti schimbi modul in care vezi alimentele si stilul de viata.

Traieste sanatos! Nu te ascunde in motive precum lipsa timpului... nimeni nu are timp... si cu toate astea se gasesc oameni care isi fac timp pentru sanatate si miscare, si o alimentatie corecta, completa si sanatoasa. Trebuie sa fi la 8 la servici? Trezeste-te la 6 si fa o ora de sport... stii cati oameni de cariera se trezesc la 5 si merg la sala de fitness? Eu cunosc destui. Si chiar daca primele zile ti se va parea ca vei fi lipsita de energie, vei vedea repede ca te vei trezi cu tot mai multa energie.
Suntem ceea ce mancam scumpa, fii tare si ai speranta, suntem langa tine.
Si sa nu uiti ca oamenii inteligenti intotdeauna isi fac timp.

Te pup

Ce mananc la mic dejun?

Ce mananc la pranz?

Ce mananc la gustari?

Slabeste sanatos!!!

Principii generale intr-un regim de slabit

Nu reusesc sa slabesc!

Cum sa alegi dieta potrivita pentru tine

Creaza-ti propria dieta si tine-te de ea

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat