View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 24 oct 2012, 14:45:42
negativ10's Avatar
negativ10 negativ10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2012
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 28
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal negativ10 - alimentatie sanatoasa (Alexandra)

Buna Ce e drept, am avut vreo 2-3 escapade dar am compensat cu volei si kangoo Am tendinta de a manca mai mult atunci cand sunt stresata deci mna.. O sa incerc sa invat sa controlez impulsurile asta. M-am intors pe linia de plutire acum..am decis sa folosesc sistemul de ciclizare al caloriilor, dar sa fiu atenta si la indicele glicemic al acestora. M-am obisnuit sa mananc proteine dimineata in loc de carbohidrati - pt ca la scoala oricum nu am cum sa car mancaruri cu proteine si imi tin chiar bine de foame, deci compensez carbohidratii prin fructe si wasa(momentan). Ma chinui putin cu combinatia alimentelor si incerc sa respect regulile dar le mai amestec E mai greu cand ajung acasa, pt ca eram obisnuita sa mananc destul de copios si trebuie sa ma dezvat. Va urez si voua o saptamana buna, chiar daca e deja pe la jumatate
negativ10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1423 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]