Subiect: Jurnal Danitza 2
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 11 mar 2014, 09:25:09
danitza's Avatar
danitza danitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iul 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 104.4kg
Mesaje: 857
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 419 ori in 219 mesaje
Implicit Re: Jurnal Danitza 2

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Buna! Mi se pare ca ai tare multi carbohidrati in meniu...ai silueta de tip para sau mar? Stiu ca fetele cu silueta tip para reusesc sa slabeasca si cu ceva mai multi carbohidrati, in cazul meu nu as reusi niciodata...nu prea merg postul si dieta impreuna, am incercat si eu, dar cum evit carbohidratii, aveam stari de lesin. Ceva mai multe proteine cred ca te-ar ajuta.
Buna!
Sunt multi carbi, intr-adevar, dar dieta mea se numeste Oshawa, nu low-carb. Habar n-am daca sunt para sau mar, ca la 100kg nu se mai vede nimic. Sa stii ca sunt si eu curioasa sa vad daca, in primul rand, o sa fiu in stare sa-l tin si daca o sa slabesc macar 2-3kg acolo.
Cat despre post, ce sa zic...De multi ani nu mai mananc carne si imi plac teribil mancarurile raw, desi fac mereu abuz de seminte. As vrea ca sa renunt candva si la ovo-lacto, dar pana atunci mai e. Asa ca postul nu e absolut nicio problema. Mai ales cand ai un solarel plin cu spanac si ceapa verde in toiul iernii si la ivirea primaverii. (ador gradinaritul, e relaxarea mea maxima)
__________________
Frumusetea va salva lumea!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tei-12332.html
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui danitza:
LOREDANA99 (11 mar 2014), Wana (17 mar 2014)