View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 11 mai 2015, 12:52:25
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal "de data asta trebuie sa reusesc!"

La mine cel mai mare trigger e faptul ca nu slabesc. Si atunci daca tot nu slabesc - macar sa-mi fac de cap - ceea ce evident duce la ingrasare si la incercarea de a tine diete si mai stricte care nu au rezultat ... si so on.

Cred ca cel mai bun sfat este sa incerci sa nu te mai gandesti la mancare. Cand iti e foame mananca ce ai pofta - cu siguranta vei ajunge la momentul in care vei avea pofta de lucruri sanatoase. Incearca sa eviti lucrurile care stii ca te ingrasa. Dar daca totusi mananci ceva gresit nu fa o drama. Nu manca cand nu iti este foame - nici macar ceva sanatos.

O poti urmari si pe Mihaela Bilic - pe Facebook. Nu e un fan inrait al sportului - nu e antrenoare de fitness - e nutritionista. Si mie mi se pare ca are pareri pertinente.
Iar cand ai pofta sa faci ceva miscare - pur si simplu fa miscare - nu ai neaparat nevoie de un program.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
miaumiau (11 mai 2015)