View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 11:08:39
deea9's Avatar
deea9 deea9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Arad, Romania
Date: 163cm, 51.5kg
Mesaje: 261
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Deea9 - inainte,cu optimism

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Bine te-am gasit,Deea!
Imi pare bine ca ti-ai facut un jurnal.Asa te putem gasi mai bine.Eu cum am mai tot spus am inceput cu hipo pt ca asa mi-a zis cardiologul,dar pe mine ma stresa faptul de a tot cantari si calcula si de fapt am observat ca mancam aceleasi alimente numai in cantitate mai redusa,deci asa practic nu faceam nimic pt inima mea si apoi m-am informat si am vazut ca Monti nu e de fapt o dieta,ci un stil de viata sanatos prin care se previne chiar bolile de inima si diabetul.Rezultatele le vom vedea in viitor...dar oricum imi place pt ca manac mai sanatos si-mi da multa libertate de a-mi alege meniurile
P.S. Scuza-ma daca te-am plictisit prea mult
cum sa ma plictisesti???????? imi pare bine ca mi-ai scris si mie mi-a placut Monti .... de aceea si vreau s-o aplic ca stil de viata! numai ca nu pot sa renunt la cafeaua de dimineata ar fi prea mult dupa ce am stopat si tigarile! iar inlocuitorii de zahar - oooh! am baut de 2 ori cafea cu asa ceva si de ambele dati am "scapat" de ea
deea9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1012 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]