View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 17:22:57
Rori's Avatar
Rori Rori este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personala,pseudo-vegetariana
Date: 160cm, 43kg
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Inceput de bulimie?! pls HELP!

waaaaaaaa!!!!!!! ce surpriza!...chiar nu ma asteptam la atatea incurajari... multumesc mult..deja parca ma simt mai bine
nici nu va puteti imagina cat de mult inseamna pt mine fiecare mesaj .

dienusha ,extassy ,merci mult pt sfaturi...si destainuiri....afland cate ceva din experientele voastre am realizat ca nu am ...o boala incurabila...m-am gandit ca daca voi sunteti bine....cu ceva vointa pot sa fiu si eu...mai greu dar.. ...

azi am reusit sa pacalesc criza....desi a fost dureros ...am simtit ca innebunesc dar acum sunt bine...am trecut peste si sunt foooooarte mandra de mine.. dupa o saptamana de indopat incontinuu...ziua de azi pare una care va rupe lantul.e inca devreme (17.30) asa ca nu pot garanta nimic dar...totusi...poate poate...

la mine in casa se gateste mult( stau cu bunica ) muult si greu,cu ulei,carne ,prajeli...sare ,etc.nu mai zic de placinta cu mere si cu branza...mai mereu face bunica si miroase toata casa...franzela proaspata ,pufoasa si mirositoare sta tantosa la locul ei...daca gust e..game over....nu ma mai opresc ...

am rugat-o sami faca salata de vinete fara ulei si sare...doar vinete coapte si ceapa; atat!!! aveam mare pofta!!! vin acasa la pranz...mirosea a vinete de la lift.... si ce sa vad....evident erau facute cu ulei si sare...si probabil maioneza..." Nu te rugasem sa le faci fara...?! --> eh..si tu acum...putin ulei nu strica,am pus asa sa-i dea gust"
am simtit ca lesin....stiam ce o sa intample daca iau o gura...asa ca...am spalat repede un morcov( intentionam sa-l dau iepurelui si deaia eram cu el in mana) si am fugit sa-l rontai in dormitor....si acum ma dor obrajii de cat l-am mestecat...am descoperit insa ca este foarte bun pentru nervi

bunicuta draguta a plecat lasandu-ma singura in casa ...ba nu...lasandu-ma cu salata de vinete pe masa....mirosea toata casa....imi repetam in minte" nu!nu!nu!nu!nu! daca mananc o iau de la capat....tre sa ma gandesc la cat de mizerabil o sa ma simt dupa!!! nu!!!!" am fugit in dormitor si am plans...plans din ala crizat de-mi venea sa ma urc pe pereti...dar plansul pan' la urma consuma calorii nu ingrasa dupa mi-a venit o idee...am pus salata de vinete in 2 caserole de inghetata( am foaarte multe ) si o portie de mancarica de cartofi cu pui scaldata in ulei ,am cumparat paine proaspata si am iesit la plimbare (spuneti-mi ca n-am innebunit!) ...langa piata am gasit un cersetor si i-am oferit mancarica si jumate de salata de vinete iar cealalta jumatate am dat-o la schimb in piata pe o conopida...

si...gata!!!! adio criza!!! sunt super happy!!! deabia asteptam sa intru sa va povestesc

Maria,Extassy,cafeluta m-a facut sa zambesc...! Mi-ati facut ziua mai frumoasa! tre sa invat si eu sa pun !

Creizilup,nicol,ma bucur intr-un fel ca va mirati de ceea ce mi se intampla...inseamna ca la voi situatia e mult mai roz....sa fiti sanatoase si da...cateva kg in plus..nu cred ca mai conteaza atunci cand reusesti sa duci o viata echilibrata....eu momentan sunt ok...(dupa vomitat si laxative aseara) am 48.5...deci...sunt un model de.."Asa nu!" nu slabiti 8 kg intr-o luna ca o luati razna...!
acum nu ma mai intereseaza slabitul cat sa reusesc sa mananc sanatos si sa scap de mancatul compulsiv...ca sa nu-i zic bulimie pentru ca sper ca nu s-a instalat ceva serios inca!

azi am papat:
2 porumbi fierti....la 9
un morcov la 12
1 felie jumate de ananas la 15
si acum o sa fieb jumate din conopida mai sus mentionata si o s-o mananc cu piper


stiu...stiu...nu trebuie sa mananc dupa 18..dar avand in vedere faptul ca ma culc pe la 2-3 dimineata...(nu ca m-as distra extraordinar dar n-am somn mai devreme...mereu imi gasesc ceva de facut...) incerc totusi sa iau cina pana in 8 si dupa sa mananc un fruct...atunci cand ma roade stomacul...aa si ceai,mult ceai!



PS.legat de mersul la psiholog....apreciez sfatul dar..de acolo vin...) mai exact am avut o depresie groaznica...oribila...probabil mai rau decat Extassy...m-a tinut 2 luni ...la inceput ma raneam cu ce apucam ..,a culminat cu o tentativa de stiti voi ce...am ajuns cu salvarea la 9...(da spitalul) si mi s-au prescris calmante (anxiar si remeron) remeronul...este drog pur!!! mi-a dat de la halucinatii si idei ciudate la atacuri de panica...nu mai vorbeam cu nimeni ,nu reactionam la nimic din jur..ce mai ..leguma..aa si cel mai important ...ma facea sa cred ca trebuie sa mananc..atunci!!!muuult!!! ceva de genul..acum sau niciodata! si totusi cand am oprit medicamentul mi-am revenit complet....mancam normal,aveam 49 kg...depresia imi era provocata de o persoana care ma teroriza si pe care eram obligata sa o suport...eram un fel de sluga proasta pentru ca ma santaja...imi doream ceva ce ea imi promisese...totul s-a terminat cand am realizat ca sanatatea e mai presus de orice si am inchis telefoanele...m-am izolat si nu i-am mai permis nimic respectivei pers.daca la momentul respectiv m-as fi refugiat in mancare acum as fi depasit 100 de kg...din fericire aveam ganduri mai macabre decat mancatul compulsiv...nici prin cap nu mi-a trecut o astfel de "metoda de alinare".(mai bine! )

Acum cred in mine! Si cred in voi! O sa reusesc!Problema are doar o saptamana..si o sa ii fac fata! Trebuie!

mii de scuze pentru post-ul interminabil si deosebit de plictisitor...! promit sa fie primul si ultimul de acest gen...in mare am spus ce era de spus...ma cunoasteti acum...

acum probabil stiti si voi.. cu cat esti mai frustrat cu atat scri mai mult

O zi frumoasa!
Rori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1322 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 805 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 548 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat