Subiect: Jurnal Vera37
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 14:36:16
MadaTm's Avatar
MadaTm MadaTm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: dieta hipocalorica, nu foarte restrictiva
Date: 164cm, 50.4kg
Mesaje: 420
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal Vera - pentru a 2 a oara voi fi slabuta

[QUOTE=vera37;467332]
Citat:
Anterior postat de MadaTm Vezi mesajul
Vera, care e planul tau de bataie? Cum vrei sa slabesti? Adaugi si sportul (macar putin) la dieta, nu? Da-ne un exemplu de meniu intr-o zi.

Spor![/QUOTE
buna mada!
planul meu ar fi urmatorul pana la vara sa am 100kg
meniul de ieri a fost urmatorul:
7.30 - sandwici cu branza si sunca de curcan
11 - mar 1
13 - varza calita murata cu 100gr carne
16 - iaurt dietetic 300gr
18 - 1 felie muschi vita cu salata varza acra
eu tin o dieta hipocalorica dupa Mihaela Bilic
si miscare deocamdata mers si am un catel care ma mai alearga
Imi pare ok meniul tau, insa oare nu e prea putin? De ce nu folosesti calculatorul de calorii de pe site? pe mine m-a ajutat foarte mult - incearca sa il folosesti si sa vezi cam cate calorii aduni intr-o zi, sa nu cumva sa mananci prea putin ca iti scade metabolismul, se obisnuieste organismul cu prea putin, sa nu mai zic de problemele ce pot aparea daca mancam prea putin. E foarte usor de folosit, asa poti avea si control asupra nutrientilor (sa nu exagerezi cu carbohidratii, de exemplu, sa ai destule proteine, etc.)

Mi se pare in regula targetul tau, maximum 4 kg pe luna, mai mult nu e bine. Incearca sa adaugi si putin sport, va fi mult mai usor sa slabesti asa si, in plus iti va arata mult mai bine pielea dupa slabire. Incepe cu 10 min la doua zile, apoi dupa o saptamana mai adauga cate 5 min si tot asa - o sa iti creasca rezistenta in timp, nu trebuie exagerat, insa te ajuta mult.
iti tin pumnii!

Ultima dată editat de MadaTm; 10 ian 2011 at 14:38:22. Motiv: adaugare