View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 20:33:48
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jovanna- pintar mi jaula

Jovanna,

Bine ai venit printre noi. Eu am 80 kg la 1.70. Arat la dizgratios. Nici mie nu imi place ce vad. Te inteleg. Ai tai gatind cu s-au obisnuit, si cum te-au obisnuit, iti estre greu sa te ti de o dieta de la cap la coada, pentru ca iti fac pofta. Si la mine este la fel! Stiu cum este, te inteleg.

Incearca sa ti post saptamana care vine. Sa iti scrii maniul in jurnal. Si dupaia daca vrei poti tine cu mine dieta disociata, sau daca nu dukan sau rina. Prin dukan am vazut ca au slabit foarte multe persoane, iar cu rina..., am o prietena care tine si acum si a slabit deja 7 kg.

Nu trebuie sa iti doresti sa slabesti rapid, pentru ca, asa cum se duc, asa vor veni. Incet, incet dar sigur. Putin sport. O plimbarica, 15 minute de mers pe jos, plus cateva abdomene si genoflexiuni, apoi dupa vreo luna, deja avansati, tae-bo20-25 minute. Pe mine m-a ajutat enorm tae-bo. In 2 saptamani se prelingeau pantalonii pe mine.

Sper sa tinem legatura. Te pup :*:*
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de crissa17; 03 mar 2011 at 20:36:00.