View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 28 mar 2011, 12:13:38
dr jekil's Avatar
dr jekil dr jekil este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 1.303
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal (im)perfect de slabit & lifestyle (Krystal)

Citat:
Anterior postat de Krystal Vezi mesajul
Va multumesc pentru urari si floricele! Trebuie sa va anunt de pe acum ca nu am nici cea mai mica intentie sa numar caloriile, nu am nici timpul necesar, nici cantar de alimente si nici dispozitia necesara. In plus, am o teorie conform careia nu trebuie sa ne gandim ca suntem la dieta, we just have to do it, ca sa nu ni se para o povara. Incerc, in principiu, sa mananc sanatos si cat mai putin imi permite organismul - asta ca principii de baza.

Cat despre fructe, sunt barcuta mea de salvare, pentru ca sunt singurele care-mi plac suficient incat sa nu ma gandesc ca sunt la dieta. Dar ce este rau in a consuma fructe? Au vitamine, au fibre si nici nu necesita vreo preparare anume. Sincera sa fiu, intentionez sa mizez mult de tot pe fructe si legume, din considerentele de mai sus...

Pana acum, la ora 13, am mancat un pahar de iaurt degresat si 2 mere rase.
Vai ce putin ai papat!!Hai sa iti spun ce am mancat eu pana acum..dimieata 1ou fiert,2 felii sunca de pui,2 felii de branza feta(nu imi place branza degresata!!!) si un pahar cu lapte pranz 3 aripioare de pui la gratar si 2 rosii! Fructele nu sunt recomandate mai mult de 2 pt au carbohidarti si zahar!Ma bucur ca te-ai gandit sa papi multe legume! Poti manca si alune,nuci,seminte,fistic,sunt f sanatoase,bineinteles fara sa exagerezi! Pupic si o zi buna!
__________________
My mamma always said: life is like a box of chocolates, you'll never know what's inside-Frrest Gump