View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 17 apr 2011, 22:39:18
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Alaptez si vreau sa slabesc

Citat:
Anterior postat de elena malinas Vezi mesajul
buna ziua am 32 ani si 84 kg burtica mare alaptez vreau sa slabesc va rog sa-ma ajutati.
Elena, cata vreme alaptezi iti recomand sa urmezi principiile Montignac, care iti impune doar o asociere a alimentelor si nu o limitare cantitativa. Practic ai nevoie de un numar minim de calorii de buna calitate, lupta-te sa nu scazi ca altfel nu mai ai lapte si alaptarea te ajuta mai mult ca orice dieta. Eu m-am ingrasat mult alaptand, dar cred ca am mancat cat pentru trei, nu stiam pe atunci ce stiu acum... e bine sa citesti 'Dieta Montignac pentru femei' acolo sunt detalii, si mai e un articol in portalul forumului.
Concret, uita de zahar, dulciuri rafinate, junk food, faina alba, orez alb, cartofi, ai grija la alimentele care dau gust prost laptelui ca varza si usturoiul sau baloneaza bebelusul ca leguminoasele sau ii dau diarie ca portocalele...
Deci poti manca: gratarul din orice carne, legume la abur/fierte sau la gratar/cuptor, lactate degresate, paine integrala o felie la micul dejun, oua, nuci si fructe uscate, orez integral, cereale integrale fulgi fara zahar, paste al dente, mere coapte la cuptor pentru desert - astea sunt doar cateva idei. Dupa cum vezi, nu stiu daca ai voie multe cruditati. Imi amintesc un truc ca sa mananc ceapa fara sa-i fac rau copilului: se taie ceapa pestisori, se presara sare si se stoarce sucul intr-un tifon - se mananca ce ramane, are multe chestii bune.
Multa sanatate!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!

Ultima dată editat de Mihaela1006; 17 apr 2011 at 22:41:32.
Răspuns cu citat