View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 15:59:24
Anammaria's Avatar
Anammaria Anammaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 72.8kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Am nevoie de schimbarea regimului de viata

Salut!

Sunt noua pe-aici si as dori sa-mi exprim of-ul meu permanent. Incerc sa ajung la "greutatea ideala" de cand ma stiu. Cred ca eram in clasa a 5-a cand am tinut primul regim. Cred ca asta a fost si cea mai mare greseala. De atunci, ma lupt. Nu pot spune ca nu am reusit pana acum insa pot spune ca nu am reusit sa ma mentin. Dar, de data asta va fi altfel pentru ca deoarece am realizat ca pentru a slabi am nevoie de ceva mai mult decat de un "regim de slabit". Am nevoie de schimbare regimului de viata. Nu ma simt bine cu kg in plus, am uramresc, ma agaseaza, ma scot din ritmul meu. Insa sunt convinsa ca am ajuns la punctul in care stiu ce e bine pentru mine si ce ma face multumita. De data asta voi reusi.
Anammaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2243 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1726 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 21 ian 2010 at 16:02:01.