View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 21:24:30
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Bubulina Paula :*

Citat:
Anterior postat de Bubulina Paula Vezi mesajul
Prima Zi! Proteine:
MD: doua oua fierte
putina telemea
G: Iaurt nutryday fructe de padure
P: salata de legume cu branzica
carnita de pui fiarta
G: iaurt Zuzu
C: salata de legume cu branzica
un pahar cu lapte
2 l apa...
15 minute alergare pe banda
30 minute mers pe jos
aoleo iubita...tu ai citit cartea?...deci treaba e cam asa...in fiecare zi de rina pana la pranz se consuma doar fructe sau legume proaspete...ai vazut cum am facut si eu, din 2 in doua ore....asta e valabil in toate zilele de rina...asa, daca esti la proteine...si ai ales ouale...la pranz trebuia de exemplu 3 oua fierte sau 2 cu o salata de legume eventual si neaparat o felie de paine, apoi pt ca e o zi de proteine trebuie lasat 4 ore intre mese...adica daca iei pranzul la ora 2 pana la cina ora 6 nu ai voie sa mai pui nimic in gura, iar la cina consumai de exemplu doua oua fierte tari cu salara far fara paine si gata meniul....vai iubita scumpa dragostea mea, te iubesc de mor, dar sa nu te mai puna dracusorul sa combini proteinele intre ele...daca iti alegi oua asa le tii pe toata ziua...daca iti alegi carne, api numa carne toata ziua...daca iti alegi lactate api lactate toata ziua, de obicei hai treaca mearga se poate combina iaurtul cu branza....dar intelegi la ce ma refer?...si normal proteinele combinate cu salate...deci inca o data...un exemplu de zi de proteine sa zicem de data asta bazat pe carne, vine cam asa:mic dejun:o banana...gustarea 1 (peste 2 ore de la m.d), 2 mere, gustarea 2(tot dupa doua ore):putine nuci...apoi pranz:carne de pui cu salata de legume si o felie de paine, carnea 200g aprox....dupa 4 ore iei cina:tot carne pui dar 100 g plus salata ....si gata...SFATURI:nu consuma pana la pranz fructe uscate f des ca ingrasa, alege mai bine fructe proaspete si nuci si seminte nesarate sau prajite....sti ca mi-esti draga nu?las ca te vei descrurca tu maine mai bine...vrei sa-ti dea Ioana si un exemplu de zi de amidonuri pt maine?
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 12 oct 2011 at 21:31:04.