Subiect: Jurnal Vampiruta
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 15:05:34
Crisscump's Avatar
Crisscump Crisscump este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 100kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vampiruta

Citat:
Anterior postat de vampiruta Vezi mesajul
Voi aveti perfecta dreptate, cunosc teoriile asa cum le stie toata lumea: urmand reguli de bun simt slabesti sigur si frumos dar e un mare dar......ma cunosc foarte bine, sunt o purcelusa, regulile de bun simt nu merg, nu eusesc sa le respect si calc stramb foarte repede Eu ma gandeam sa slabesc cat mai mult, organismul mi se va obisnui cu mancare putina si apoi trec la un regim de viata sanatos si corect astfel incat sa ma mentin. E clar ca nu voi rezista foarte mult, sunt constienta ca nebuneala asta a mea e doar euforia startului dar trebuie sa incerc
Am vazut ca exista niste meniuri zilnice, o sa imi fac si eu unul sa vad cum ma descurc - voi manca si branza ideea e sa pastrez categoria evitand produsele grase adica: lactate - iaurt, branza de vaci, o branzica de casa, carne de pui - un gratar o carne fiarta sau la cuptor etc
Eu ti-am relatat experienta mea. Care nu a fost placuta. Sper insa sa nu patesti la fel. Insa e foarte greu ceea ce incerci tu.Vei slabi rapid si apoi cand vei trece la un stil de viata sanatos nu vei mai slabi. Tu stii cel mai bine ce ti se potriveste, insa procesul de slabire este continuu. Si nu te mai poti intoarce la alimentatia pe care ai avut-o fara a te ingrasa. Mult succes. Si voi fi pe aici sa vad cum te descurci.Pop
Crisscump, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2627 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]