View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 16 nov 2011, 12:02:04
andrylici's Avatar
andrylici andrylici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
andrylici bine ai venit. ti-am citit randurile pe nerasuflate. esti de coma!! "seara nimic..(mancasem prea multe portocale la pranz!!!" m-ai facut sa zambesc cu gura la urechi!!

imi place hotararea ta si modul in care te organziezi. Ai sa reusesti..sunt convinsa. Am sa mai trec sa te vizitez. Succes!

Merci de vizita, te mai astept pe la mine. Sunt intr-adevar foarte hotarata. Sper sa fiu si perseverenta.

Citat:
Anterior postat de bubulina27 Vezi mesajul
Buna Andrylici! Ca si tine sunt o aspiranta la titlul de slabuta! iti urez mult succes si chiar vreau sa ne ajutam si sa ne motivam pentru a reusi! ce meniu ai pregatit pentru azi? eu tocmai am mancat un iaurt mare 1,5% grasime si un baton de cereale(am ramas fara cereale la punga)..ne auzim mai pe la dupaamiaza pentru noutati. astept sa vad meniul tau..ca eu sunt in pana de idei..si apropo..mi-e nu imi mai vine verigheta...deci pasul 1 sa intre verigheta pe deget..si pasul 2 sa imi vina larga. pupici
Multumesc de urari. Tinand scarsdale astazi meniul este urmatorul:

Dimineata - o jumatate de grapefruit + o felie paine integrala (am inlocuit grapefruit-ul cu un pahar de salata de fructe ramasa de ieri de la pranz. Sper ca n-o fi foc!)
Pranz - voi manca o salata de ton (ton la conserva in suc propriu cu o cutie de porumb si niste lamaie)
Cina - Carne de pui la gratar si o salata de cruditati cu otet balsamic.

Nici mie nu-mi mai incapea verigheta pe deget cand ajunsesem ca o balenuta esuata. Acum incepe chiar sa fie larga. Astept cu nerabdare sa fie mare si sa trebuiasca sa o port pe degetul mijlociu . Din experienta asta se va intampla cand o sa ating 90 de kg.
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]