Subiect: Jurnal Romina
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 mar 2012, 11:37:47
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Romina

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Eram incantata la inceput de ce as putea reusi, dar pe masura ce au aparut rezultatele, am devenit super-optimista.
Si o data cu acceptarea cu cine sunt si munca pentru obtinerea unei variante imbunatatite a mea, au aparut si alte lucruri frumoase in viata mea. La munca, in viata mea personala, familiala...Totul este minunat!
Si este exact asa cum ne-ai povestit tu intr-un post mai vechi: toate usile se deschid cand iti schimbi felul cum privesti lumea si pe tine...In fond, felul cum te privesti pe tine este felul cum te vad cei din jur!
Exact de atitudinea asta este nevoie pentru a reusi pe toate planurile....si ma bucur ca ai abordat-o si tu ca si mine....este superb sa vezi cum toata viata ta se schimba in bine....cum esti privita cu alti ochi....se ivesc oportunitati la care nici nu ai visat....si toate lucrurile se aseaza frumos in viata ta....si cel mai important lucru...este sanatatea....pe care o simti ...se vad inbunatatiri de la piele...care este mult mai hidratata...la par..care este mai lucios si sanatos......
Stilul de viata sanatos trebuie sa-l avem de acum inainte...indiferent daca mai avem de slabit sau nu....

Multa bafta scumpa mea!
Pup!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]