View Single Post
  #80 (permalink)  
Vechi 18 mai 2010, 09:13:33
ailimac's Avatar
ailimac ailimac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mar 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 42
Dieta: maninc sanatos,MONTIGNAC
Date: 165cm, 68kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui AILIMAC....EU si cu MINE...o lupta grea!!!

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
sincer,ma bucur ca pot fii alaturi de tine
dar ma intristez la ce scrii tu aici,nu imi vine sa cred ca la varsta ta nu poti avea propriile opinii si sa te poti ghida dupa cum iti dicteaza inima,sa nu poti face ce vrei,sa trebuiasca sa te supui parintilor la varsta asta,imi pare sincer rau
sper sa treci peste toate asta,poate totusi sa reusesti sa ai o discutie cu ei(foarte important sa nu rada de tine,sportul e ceva sanatos,ar trebui sa-l practice si ei,iar cu cumnata,las-o in pace pe ea,daca ea vrea sa mance sa mance,tu nu esti ea,fiecare e diferit),sa ii faci sa inteleaga ca nu e bine ce fac,nesprijinindu-te,in legatura cu mancare,evit-o,cand se servesc prajituri dute si joaca-te cu baietelul tau sau fa sport cu el,macar ai o scuza ca vrei sa petreci timp cu el
eu stiu ca o sa reusesti,inventeaza scuze seara cand sunt la masa,nu stiu ca nu ti-e foame,indiferent,fa-ti mancare separat,....incerca....sigur ca e bine ca ai inceput sa papi corect,in curand o sa se vada rezultatele mai ales ca faci sport
spor la facut miscare
Mersi mult scumpo pentru sustinere!!!!chiar am atita nevoie!!!!
sa ai o zi frumoasa!!!!
ailimac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1073 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]