View Single Post
  #80 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 19:20:49
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal sandra24 - 'Intelepciunea este fiica experientei'

Citat:
Anterior postat de sandra24 Vezi mesajul
Draga jurnal,
Am fost o puturoasa saptamana asta..am mancat haotic,necantarit si sport nu am facut deloc..m-am miscat e drept de colo-colo cu muuulta treaba..dar nu cred ca a compensat cu cat am mancat acum sa vedem la cantar pe un luni-marti
Cum am zis, m-am uitat cu un ochi pe la meniurile tale si m-am mirat sa vad ca mananci pateu. Adica... pateu de la magazin Mai bine iti imaginezi din ce e facut (ca stiu ca eticheta o citesti si ai vazut ce contine) Eu mananc doar daca face mami la oua umplute de exemplu. In rest no way. Si nici mezelurile nu sunt bune, am vazut ca manaci din Carrefour si de la Caroli, printre altele, toate procesatele sunt pline de E-uri si prostii.
Sugestie sanatoasa: cauta magazine eco, cu produse gen salam, sunca sau pastrama facute fara E-uri, potentiatori de aroma si gust, coloranti si conservanti. La noi in Cj este unul chiar intr-un mall, e perfect pentru cand ies din Carrefour, si in Ploiesti trebuie sa fie! Au preturi piperate dar mai bine asa decat nesanatos. Iar cu pateul, alternativa cea mai buna e sa-ti faci in casa. Cel mai bine, mai sanatos si delicios
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]