View Single Post
  #8006 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 21:38:52
RoXyM's Avatar
RoXyM RoXyM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 nov 2010
Locaţie: Ramnicu Valcea, Romania
Date: 173cm, 44kg
Mesaje: 564
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 133 ori in 78 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XII)

Citat:
Anterior postat de m1rela Vezi mesajul
Si eu bantui pe net ,caut retete cat mai dietetice ptr. Paste .Inca nu ne-am hotarat daca luam miel sau fac din curcan... ptr. ca mai am cateva pungi la congelator.Drobul il fac mai mult din maruntaie de pui si multa verdeata.O sa vopsesc mai putine oua...atat cat sa impart si sa ciocnim si noi cate unul.Iar prajituri ...aici e cel mai greu ...ptr. ca vreau tot dietetice...dar parca as manca o alba- ca -zapada neaosa de-a noastra .Studiez,studiez inca
Noi nu mai cumparam carne de miel, mergem pe curcan . As vrea sa fac si eu drob ca parca nu e Pasti daca nu exista drob. Anul trecut l-a facut mama din porc dar as vrea sa incerc si eu sa fac singura anul asta din pui. Ai idee ce cantitati imi trebuie ca sa fac un drob intr-o tava de cozonac?
O sa fac si eu o prajitura dar deocamdata nu stiu de care. Oricum incerc ceva nou
RoXyM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1396 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 879 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]