View Single Post
  #8015 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 11:09:58
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
da, se pot manca pana la 50 g de oleaginoase pe zi, mai multe sunt toxice pentru ficat.
sunt foarte sanatoase, si recomandate datorita grasimilor 'bune' care ajuta la mentinerea unui nivel ridicat al colesterolului 'bun', care il neutralizeaza pe cel 'rau'

se recomanda sa se consume nuci, migdale, alune de padure crude la gustari, fiindca toate acestea au si glucide si grasimi. deci nucile sunt la fel de bune ca si migdalele, insa nu sunt bine amestecate cu alte alimente.
cel mai indicat este sa le consumama dupa amiaza sau seara, pentru ca ele contin si multe proteine care ajuta la refacerea organismului in timpul somnului, in special al celulelor nervoase.

se zice despre nuci, al carui miez seamana cu creierul uman, ca protejeaza organul cu care se aseamana, la fel cum rosiile protejeaza inima si fasolea rinichii, si mocovul ochii.

Michelina, mare grija la dulceata de pepene galben, si sotului tau care e diabetic, si tie, pepenele galben are IG mare, si nu cred sa fie cea mai buna solutie pentru nici unul din voi.
mai bine lasa-l pentru tine cand ai sa fii in faza 2 la Monti.
e parerea mea, sper sa nu te superi

o zi minunata tuturor
Eu nu ma prea omor cu dulceata - iar sotul mananca moderat. Cred ca oricum orice dulceata are IG ridicat.

Eu as vrea sa ajung sa tin faza 1 de la Monti cat mai corect o vreme ca sa dau jos 2-3 kilograme. Mi-am luat cartile, am inceput sa citesc dar sunt ocupata la munca sinu prea reusesc. Asa ca sfaturile voastre ma ajuta f mult.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat