View Single Post
  #802 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 11:31:39
LeeLyy's Avatar
LeeLyy LeeLyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Eu azi sunt multumita de val. cantarului(dupa ziua de fructe), sper sa nu stric in weekend iarasi tot.Ar fi pacat.
Dar cum ne-am luat la intrecere , sper ca macar asta sa ma tina departe de tentatii
In ceea ce priveste tickerul , eu n-am mai umblat la el de peste 1 an. Eram tentata zilele trecute sa-l urc , dar speram eu intr-o revenire. As fi multumita sa-l mut si cu 100 gr. pe sapt.
M-am pus si eu pe cantar azi dimi si am fost multumita ce mi-a aratat. Este sub val. de la ticker. Daca si maine, in ziua lui msC arata asa, am sa trec la schimbari! Si sigur imi va arata cel putin ca azi dimineata pt. ca sunt cuminte, cuminte.
De cate ori imi vine sa iau placinta de pe masa, imi spun "ai grija, ca daca gusti, nu te mai opresti". Si n-am gustat!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]