View Single Post
  #803 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 14:08:02
soso's Avatar
soso soso este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 iul 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 35
Dieta: nu tin dieta,incerc doar sa mananc sanatos
Date: 173cm, 87kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Buna fetelor,

Eu sint noua pe forum .Desi nu imi place sa intru pe forum-uri si sa postez, acesta m-a atras ca si un magnet .
Numele meu e Sorana, am 21 de ani,1.73 cm si 76 de kg..........problema mea e ca nu pot sa tin diete (nu suport sa mi se impuna limite, ore fixe si alimente) pt ca sincer nu am timp (sint plecata de acasa mai mult de 10 ore pe zi).M-am uitat peste diete de-a lungul timpului dar imi e imposibil sa manac si dimineata si la 11 ceva branzica si la 14 ceva piept la gratar si la 17 un iaurt si la 18 o salata.Am incercat dar imi e imposibil.....e prea multa mancare pt mine plus ca intre aceste ore sint la job si nu pot sa imi scot feliuta de paine si branzica pe masa .
Am sa va povestesc un pic despre o zi de-a mea sa vedeti unde gresesc si poate ma ajutati cu sfaturi sa reusesc sa dau jos cam 6 kg in prima faza...dupa mai vedem .Dimineata mananc la micul dejun o felie de paine alba prajita cu branza triunghi sau cu unt.......dupa care ajung la job imi beau cafeaua pe la 10.....in jur de ora 14:00 mananc o punga de bakerolls cu sare si un chefir.....urmatoarea masa o iau pe la 5-6 in functie de cum ajung acasa....si mananc supica sau o bucata de carne (ce e drept...cu cartofi ).....sau de ex acum vara ca e atat de cald imi fac o salatata (dar nu o pot manca goala asa ca o pap cu 1-2 felii de paine prajita).Nu beau sucuri in general de cat fff rar ( cand ies prefer sa beau un ceai verde cu gheata si lamaie).......si cu toate acestea am prea multe kg si nu le mai vreau....ne incurcam reciproc .
Sper din suflet sa ma primiti si pe mine printre voi si mai ales astept sfaturi,recomandari si orice sugestie care ma poate ajuta sa slabesc treptat si sanatos fara sa mor de foamne/pofta si nervi

Ps:am uitat sa spun ca nu le am eu cu sportul.....sunt o lenesa din punctul asta de vedere, dar vara asta am sa ma duc cel putin o data pe sapt la strand sa inot (sau cel putin incerc) si am gasit ceva interesant kangoo jumps (sper ca din 25 luna asta sa reusesc sa imi fac abonament ).

Va pup pe toate si astept mesajele de la voi nerabdatoare!!!!