View Single Post
  #8043 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 19:04:42
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj VI)

noi ne-am alineat in turma, cu flori in mana! te asteptam cu dor
Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul
Helau, helau!
Dupa o perioada nashpa rau de tot, de la piticii de pe creier care este, am luat o hotarare pozitiva si m-am linistit. Pe de alta parte... suspectez ca aveam nevoie de o munca fizica de-adevaratelea, motiv pentru care ieri prestat la tara cu soacra, azi bagat ca migul la un balcon incarcat cu ce nici cu gandul nu gaditi. Acu e gol ceea ce-mi confera un sentiment de mare mandrie si adanc respect la adresa mea (nu ca l-am curatat ci ca l-am golit). Eu sunt Chip si Dale la un loc, deci strang cat 2 veverite harnice, Motiv pentru care balconul, dulapurile si alte acareturi vin peste mine deoarece sunt supra incarcate. Maine... triere drastica de haine ca si asa sunt doar 2-3 cele care mai imi vin bine si doar pe alea intentionez sa le opresc.
Asa... acestea fiind zise sa-mi reiau rolul de Taz si sa incep sa urlu putin pe-aici:
@ Tzontzi... sa nu te mai prind cu prostii din alea cu continut zaharos, nici pozate, nici filmate nici gustate! La naiba in puii mei... suntem totusi la dieta!


Mari... tu trebuie sa tii cont de inaltimea ta si de kilogramele tale. Eu am 155 de cm (cu 10 cm mai putin ca tine) evident ca trebuia la kilogramele tale sa mananc mai putine calorii. Sfatul meu este: nu manca sub numarul de calorii pe care ti-l indica site-ul, chiar daca slabesti mai greu. Nu-ti pune un target de 4-5-6 kg/luna ca este una dintre cele mai mari greseli tactice, strategice si psihologice pe care le poti face intr-o dieta. Nu te rasfata cu mancaruri "bune" ci fa-ti mancarea ta de dieta cat mai bine condimentata, astfel incat sa ajungi sa-ti placa ceea ce mananci.


VA FELICIT PE TOATE CELE CARE ATI AVUT CANTARIRE FRUMOASA SI SCAZATOARE si va pup urandu-va o saptamana frumoasa!

TAZ IS BAAAAACKK!!!!
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html