View Single Post
  #806 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 12:47:24
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul
Ms.J!
N-am mai facut de multicel un raport. Si m-am gandit ca e bine sa mentionez si starile bune, nu numai momentele proaste si calcatul in strachini.
Deci, pot sa spun ca sunt mandra de mine; pt. ca rezist tentatiilor (placinta cu mere, compotul cu zahar, musacaua de cartofi, la toate am poftit si le-am zis pas) si pt. ca, ieri, daca n-am putut sa merg pe jos ca am fost libera, am facut bicicleta 30 min.
Hai ca sunt iar pe val, ca si Alynuta si ca Vera si ca toate fetele cuminti de pe aici!
E bine-asa!
Uite vezi de asta am nevoie,asa reusesc sa ma mentin azi pe linia de plutire,cel putin asa sper.Apoi mai e si maine si deja capat vechime si poate reusesc ca in weekend sa nu stric iarasi tot.
Ce multumita cred c-ai fost de tine c-ai reusit sa te abtii de la toate insirate mai sus.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]