View Single Post
  #815 (permalink)  
Vechi 03 ian 2016, 01:47:23
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Multumesc pt urari ! Citind mesajul tau am realizat ca imi mai doresc ceva : puterea de a ierta deplin si total astfel incat sufletul meu sa fie liber de resentimente . Imi doresc ca viata mea sa fie plina de bucurie si stiu ca atata timp cat sufletelul se chinuie nu pot fii bucuroasa si implinita . Mai stiu ca pot tine ce dieta vreau eu, daca am suparari uitate si ascunse in vreun colt de inima ele vor roade acolo ca si cancerul si nu mai vreau asta . Vreau sa pot impartii iubire in jurul meu fara sa astept ceva in schimb , doar asa bucuria mea v-a fii deplina . Mai stiu ca avand intelepciune voi putea sa iert si sa iubesc , dar voi putea si sa ma bucur de lucrurile marunte care dau de fapt farmec acestei vieti .

Mesajul tau ma emotionat profund...
... puterea de a ierta deplin si total... Cori, cand vei afla secretul asta, te rog, sa mi-l impartasesti si mie... si eu am nevoie de asa ceva... imi doresc, dar nu stiu cum sa realizez asta...
Sunt o femeie fericita, dar faptul ca nu pot ierta persoane foarte apropiate mie care mi-au facut extrem de mult rau, multi ani, constant si cu intentie imi umbreste fericirea... Si nu stiu cum sa fac sa iert... imi doresc, dar nu reusesc... simt ca daca as putea ierta, m-as elibera...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (03 ian 2016), rozica1965 (03 ian 2016)