View Single Post
  #8159 (permalink)  
Vechi 08 ian 2013, 17:54:25
coco23's Avatar
coco23 coco23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Andreea, sunt sigura ca arati mirific, la ce curat mananci si la cat sport faci

Ma bate gandul sa fac si eu Pilates dar am o idee fixa ca nu este solicitant suficient si ca ar fi prea simplu o sa caut, sper sa nu am dreptate...

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Foarte interesante pozele! ma uitam la ultima poza, in care are cu 6 kg in plus fata de prima (banuiesc ca e aceeasi persoana), are coapse mai grosute fata de restul corpului, dar tot are forme armonioase.

Pe mine fundul si coapsele ma obsedeaza, de fapt fundul si aripioarele. Fata de varsta de 25 de ani, acum am cu 3.5-4 kg mai mult si astea se vad la blugi si la fuste, deci mai mult in partea de jos. Prin sport s-a schimbat corpul, dar nu s-a subtiat cat vreau in partea inferioara, si asta pentru ca nu am avut niciodata rabdare si o dadeam periodic in bara cu dieta.

M-am apucat printre altele si de Pilates, sper sa ma tina de data asta, pentru ca incep cu Pilates si restul saptamanii fac apoi doar HIIT si cardio
Loredana, clar, sufletelul tau se simte prea torturat dupa sarbatori ca sa tii dieta ia-o incet, incearca sa tii post, poate merge

In rest, ce mai ziceti nou, fetele mele dragi?
Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Mie momentan nu-mi iese deloc treaba cu dieta...poate n-am nici dispozitia sufleteasca necesara, cred ca voi incerca o perioada sa mananc sanatos si sa fac sport...ma abtin, ma abtin si dupa dau iama in tot felul de prostii...mai bine incerc ceva echilibrat, permisiv...am si o stare de foame continua, o fi pe fond de stres? pup!
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui coco23:
LOREDANA99 (08 ian 2013), Polux (09 ian 2013)