View Single Post
  #819 (permalink)  
Vechi 13 feb 2013, 20:36:14
kartika's Avatar
kartika kartika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2011
Locaţie: teramo / mures, Italia
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.668
Aprecieri acordate: 1.530
Am fost apreciat(a) de 1.878 ori in 1.097 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Pfff...acum am ajuns acasa, mi-am salvat meniul...si am primit o veste : soacra-mea vine sambata la noi si pleaca luni...si cum unul dintre dormitoare e in curatenie, va trebui s-o cazez in sufragerie, adica la exact 1,5 m de usa dormitorului nostru......probabil atat de frumos m-am purtat ultima data incat a inceput sa-i placa sa vina la noi...chiar nu se gandeste ca poate deranjeaza...nu, evident...oamenii la o anumita varsta invata din nou sa se gandeasca doar la ei......maine si poimaine am program de curatenie, pentru a fi totul perfect!!!
Sunt unul dintre ei...sunt ca ei.Socrii sunt parintii celui pe care tu il iubesti!Sunt parinti si isi iubesc copilul, ii firesc ...pe tine ...in felul lor ,iubirile nu se pot compara,nu se pot masura..o amenii la o anumita varsta nu mai invata sa gandeasca,ei stiu sa gandeasca,e adevatat,in felul lor,dar se gandesc si la ei...se gandesc si la voi.Va despart generatii,mentalitati si cuvinte...si nu uita ca cea mai grea meserie,e sa fii parinte!Veni-va vreme in care-ti vei creste copii,vei fi chiar si soacra,iubita sau nu...iti vei dori ,tarziu,mai spre seara,sa-i vezi multumiti de se poate,sa ceri un ragaz...de o zi si de o noapte,sa-ti stergi cu dosul palmei o lacrima cazanda...nestiuta durere de parinte!
__________________
Jurnal kartika
Sa nu intorci fata ta de la izvorul lacrimilor mele,Fecioara,care ai nascut pe Hristos,Cel ce a sters lacrima de pe fata tuturor!






Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui kartika:
LOREDANA99 (13 feb 2013), Rusu Laura (13 feb 2013)