View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 10:18:53
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Buna!! Tae Bo Boot Camp il am in calculator, e cel al lui Billy si e singurul care il fac . Nu am gasit altul care sa ma tina, de obicei ma cam plictisesc de anumite workout'uri, dar cel al lui Billy il pot face zilnic. Am 3: Abs, Basic Training si Ultimate. Cel mai des il fac pe primul - Abs (Problema mea e concentrata la mijloc -> burta-fund-coapse).

Te pup, o zi frumoasa!!
Si problema mea tot asa e centrata + inca o problema neplacuta, bratele.

Denumirea exact asa este, Tae Bo Boot Camp, si include 3 filmulete? Intreb ca as vrea sa vad daca-l am sau nu si eu. De Abs am Tae Bo Ab Boot Camp, Tae Bo Ultimate stiu sigur ca-l am, insa nu-mi dau seama daca sunt aceleasi.

Poti incerca Turbo Fire -sunt mai multe programe incluse, de diverse lungimi, trebuie dowloadat- al lui Chalene Johnson, sa vezi daca iti plac, e o instructoare care e pe gustul multora, foarte tonica si motivationala. - TF e cardio intr-un ritm alert, implica miscari din kickboxing si multe altele.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]