View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 22:15:37
Vampiritza94's Avatar
Vampiritza94 Vampiritza94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: nu tin dieta ... mananc orice dar respectand cateva reguli :P
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg

Buna !!! ... am si eu o intrebare ... ... in 4 sapt plec la mare ... si as vrea sa fac ceva sa nu mai am burtica( nu definitiv dar sa mai scada ) ... am 64.5 kg si vreau sa ajung la 59-60 kg ... la ce ar trebui sa renunt din alimentatie ? ... ce ar trebui sa mai fac? ... meniul meu zilnic arata cam asa :
- dimineata : o felie paine, 1 ou, legume, branza de vaci - orice combinatie asa ... dimineata mananc cel mai mult
- pranz : 1 felie paine supa sau pui,peste la gratar
- seara : depinde cum ajung acasa de la sc adica daca e tarziu si a trecut peste ora 6 un iaurt sau lapte ... ... sau daca vin mai devreme legume si branza de vaci ...
dulciuri nu mananc deloc ... poate in weekend ceva dar foarte putin ... sucuri iarasi nu beau decat in weekend ...
sport nu fac deloc ... vreau sa ma apuc sa fac cam cate 20 de abdomene dimineata si seara sau cand mai am timp ...

Multumesc !!!

am uitat sa mentionez faptul ca am 15 ani ...
Vampiritza94, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]