View Single Post
  #82 (permalink)  
Vechi 10 iul 2010, 21:57:09
extincteva's Avatar
extincteva extincteva este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mai 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Lacto-ovo-vegetariana
Date: 160cm, 61kg
Mesaje: 332
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva

Maine plec prin tari straine in vacanta. Cred ca o sa fie cam obositor fiindca merg cu masina si trebuie sa ma pregatesc temeinic. O sa stau apx o luna de zile. Imi continui planul de viata sanatoasa. Acolo o sa ma inscriu intr-un grup de jogging si la sala.
Program pentru maine, in caz ca imi va fi prea greu sa editez prin internetul de la telefon:
mi-am facut sandvisuri din paine integrala cu branzica la sandvichmaker, unul are pana in 150 calorii
mi-am pus bastonase de legume, morcovi si ardei intr-o caserola
am pregatit o bautura proteica de 200 ce calorii cu 35 g protide
am adaugat niste briose ca desert, fiecare de 210 calorii
Ceea ce inseamna ca maine pauza sport. O sa fac un jogging de 10 minute dimineata si o sa sar coarda tot atata, dar asta nu e chiar sport si tras de fiare hihi

Calorii necesare maine:
alea 1300 stiti voi
100 sportul de dimineata
150 dezamortitul si cititul si mersul la toaleta
Deci pot manca linistita numai 1300 calorii maine... nu stiu cum o sa rezist fiindca o sa ma plictisesc teribil. Ce poti face cand poti sa mananci dar nu vrei? Sa citesti, sa desenezi, sa umbli pe facebook, sa te machiezi, sa iti faci unghiile, sa vorbesti, sa spui glume, un sudoku. Sau mai ce?

Dimineata o sa ingerez:
zer lapte 400 ml- am descoperit azi ca are un gust fenomenal de bun, e dulce acrisor si nu are decat 108 calorii. Chiar o sa fac o lista a bauturilor gustoase si sanatoase :*. Inainte, cand vedeam zerul de la suprafata danonelui natural, il aruncam de nu se vedea, fara ca macar sa il gust...
o portie piept de pui fiert
o portie salata de varza cu 5 ml ulei porumb
deci 349 conform calculatorului de calorii