View Single Post
  #839 (permalink)  
Vechi 04 feb 2017, 14:13:54
Poofy Girl's Avatar
Poofy Girl Poofy Girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Clasament luna februarie 2016 cu costina89 inclusiv:
[...]
18. poofy girl 114, 6 kg, stationar, nou intrata
[...]

A pfu! Eu mă ştiu că nu-s prea conştiincioasă, dar am uitat compleCT de asta, mi-am amintit azi şi mi se părea că se desfăşoară prin septembrie anul trecut... respectiv, a trecut un an din viaţa mea şi nu ştiu când. CÂND???!!!

Bla.
Iartă-mă, lidiuta.

Iartă-mă. Că eu nu pot să mă iert.
Îmi trebuie o notificare ceva pe telefon, nu ştiu, să mai intru pe aici. Aici era izvorul meu de motivaţie. Aici, nu în altă parte.

Dacă se mai ţine ceva, mă bag, iar, poate de data asta chiar o fi ultimul demers de slăbeală din viaţa mea. M-am cântărit acum vreo câteva zile, aveam 121. Da' dă-mă naibii, scuzaţi-mi franceza, dar am aşa un năduf...

Dacă până acum nu m-a motivat nimic, nici că am început să am probleme cu ficatul, că înot în colesterol, că inima mea crapă, yadda yadda... acum am o altă motivaţie, tare sănătoasă: plec în concediu! Pe 4 iunie!

Poofy Girl avea vreo 80jîjî de kile când s-a-nscris pe forum, acum e SuperWobblyGirl ok... I'm fat. Ăsta e adevărul.

Start 121 kile
Target până pe 4 iunie: 105 kile. Atât aveam acum 2 ani când am fost la mare şi, deşi grasă, nu mă simţeam chiar ca ultimul om. Îmi stabilesc deocamdată atât, şi pup cântarul dacă văd cifrele alea acolo atunci.

Abordare: numărat calorii x( (nu m-am înţeles niciodată cu asta, dar e singurul lucru care mai are logică în cazul meu, organism sătul şi imun la diete). Calorii mâncate < Calorii arse. Asta, şi intermittent fasting, care mi se pare ok.
Sport deocamdată nu, am să merg mai mult pe jos. Genunchii mă omoară (mai bine zis, eu i-am omorât pe ei). Şi oricum, every day is "leg day" when you're this fat. Am nişte pulpiţe de vreo 50 cm circumferinţă.

PS: gata, am setat notificare prin e-mail.
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Poofy Girl:
elena20sverige (05 feb 2017), lidiuta (05 feb 2017), Zoe (06 feb 2017)