View Single Post
  #84 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 02:13:22
sebutza's Avatar
sebutza sebutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 176cm, 65kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Claire35-Un nou mod de viata!!!

heey!!!eu sunt noua aici si as vrea sa va spun ca de vreo 2 ani am intrat intr-o mare depresie!!dupa ce am facut asa numita operatie de apendicita,am slabit aproximativ 5kg...aveam 58kg si 172,deci dupa operatie aveam 53...dupa ce am revenit la stilul de viata dinainte cu toata ca aveam un metabolism care imi permitea sa ard grasimile si fara sa depun foarte mult efort si adoram sa fac sport,apetitul mi-a crescut deodata si vreau sa spun ca intr-un an m-am ingrasat 11 kg...acum dupa 2 ani am 65 de kg si 176!sunt constienta ca nu sunt grasa dar faptul ca odata aveam o alta vointa m-a adus intr-o depresie din care n mai pot scapa(((((((((la fel ca si claire35 spun mereu ca e ultima oara si o dataam apelat si eu la acea drastica metoda de a ma infometaa fost cumplit!!!am lesinat exact la iesirea din metrou dupa 5 zile de infometare!!!oricum vreau sa mai slabesc vreo 5 kg....si sper sa ma ajutati!!!va pup":*
sebutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1712 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1195 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]