View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 23:33:39
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
1. bicicleta ajuta f mult la modelarea picioarelor dar daca vrei sa arzi grasime multa te-as sfatui sa treci la ceva cardio gen tae-bo cca 1 ora de min 3 ori pe sapt

2. as vrea sa vad un meniu de al tau pe zi cu gramaj...adica cat papi dim, cat la pranz si cat seara ...cu gramaj aprox daca nu stii exact...si apoi daca e cazul vin cu cateva sfaturi privind si dieta.


Succes
1. Sunt in Italia, ma indoiesc sa gasesc asa usor o sala unde se practica tae-bo doar sa incerc acasa orientandu-ma dupa niste post'uri de genul asta.
2. Meniul meu in linii mari fara gramaje exacte ar fi cam asa:
Dimineata cafea, nu am mancat niciodata mic dejun. Pana in 12-2 mananc un fruct (de regula grefa) ca pe la ora precizata sa imi fac cateva frunze de salata (cat un pumn) cu 50 gr de ton, cu oregano si piper. Urmatoarea si totodata ultima masa este variabil 4-6 cand imi fierb cateva ciuperci, 80 gr sa punem, imi rad un morcov/ o rosie medie, cateva masline verzi (5-6 buc)si alte cateva frunze de salata, oregano, piper, otet balsamic. Seara mai mananc un mar sau beau cate o cana de lapte cald.
Cam asta e meniul meu: mai alternez cu ficat de pasare fiert, cu piept de pui fiert, inafara de lapte nu consum alte lactate caci iaurtul de aici nu imi place deloc si branzeturile sunt mai degraba cascavaluri.Socoteam azi cate calorii mananc(am cantar) si 600 sa fie, max 800. In unele zile mananc si migdale crude cam 50 gr, cu salata sau ca atare.