View Single Post
  #853 (permalink)  
Vechi 22 feb 2010, 16:31:10
Liviutzza's Avatar
Liviutzza Liviutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Neata slabutelor

Ieri nu mi-a mers netul toata ziua, asa ca am dormit, da dormit din ala, trezit pentru mancare si wc si rest somn, asa ca azi la 5 dimineata eu eram in picioare

Deci, nu m-am cantarit ieri, pentru ca am luat la calcul zilele de dieta, si ieri dimineata erau doar 5, asa ca am zis sa mai astept pana marti dimineata, adica maine, cand e fix o saptamana

Sunt sigura ca sunt rezultate ca imi stau tare lejer pantalonii si nu mai sta burtica mare Acum sa vedem cat de mari rezultatele

Ieri am pacatuit cu un mar mic, vroiam dulce de nu mai puteam si mi-a fost lene sa ma duc la magazin, asa ca am zis ca marul are fructoza si merge si instantaneu mi-a trecut si pofta

Azi, am peste, am mancat la mic dejun tofu, lapte.... si nu stiu ce imi fac deseara, mai vad

Sa aveti o saptamana frumoasa, calda si cu rezultate la cantar
Slabuto sa stii ca si la mine au inceput sa apara rezultate...desi sunt abia in a 4a zi blugii stau mai largi..si sunt abia luati de pe sarmaSuper faina dieta asta..si burta mi-a mai scazutSa nu mai papi mere sau orice alte fructe..sunt interzise in faza 1!!
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]