Subiect: Jurnal Criss
View Single Post
  #86 (permalink)  
Vechi 06 dec 2012, 14:36:20
Cristina5991's Avatar
Cristina5991 Cristina5991 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Date: 172cm, 68.8kg
Mesaje: 91
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Criss

oooof, uitându-mă prin jurnal am observat că în ultima parte mai mult am vorbit singură. Asta e o comunitate și ar trebui să ne sprijinim...


Feed-back-ul e deosebit de important într-o astfel de călătorie, spre un stil de viațăsănătos.

Eu am cam oscilat de prin septembrie. Acum am 68-69 și o să o iau de la capăt cu dieta de mâine că astăzi Moș Nicolae mi-a dat-o peste cap.
Principala mea problema e că nu am răbdare...aș vrea să slăbesc repede, repede...
și acum când nu mai îmiplace cum arăt mă gândesc tot timpul la asta și nu mai fac nimic ...și mai ales, nu mai învăț atât cât trebuie.
Am stări foarte schimbătoare și trec de la bucurie fără motiv, la un fel de tristețe că m-am îngrășat. Tare mi-e teamă să nu dau în vreo boală de alimentație.
Cristina5991, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2269 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]