View Single Post
  #86 (permalink)  
Vechi 12 feb 2010, 08:32:42
danna03's Avatar
danna03 danna03 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 65.5kg
Mesaje: 1.244
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de Corinna Vezi mesajul
Buna Anes, poate ca ai dreptate cu slabitul la 40 de ani, dar eu ma conving pe zi ce trece ca numai de noi depinde.
Sa stii ca nu tin o cura de slubire consacrata. Eu am inceput de cateva zile sa tim un regim hypocaloric pe care mi-l fac eu.
Buna dimineata! Ai foarte mare dreptate in privinta faptului ca de noi depinde,am simtit-o pe pielea mea.Dar tu Corina, mai precis ce mananci ?Eu incerc dimineata unul sau doua fructe,apoi la prinz un gratar cu salata iar seara depinde de ce am chef sa fac supa de legume sau legume la cuptor sau altceva mai usor.Recunosc ca in primele zile imi venea sa ma duc pe campii dar dupa 7-8 zile m-am obisnuit.Asa ca spor la slabit si cand simti ca clachezi gandeste-te cum vei arata cand iti vei atinge targetul.Pa ,, slabutelor" si sa aveti o zi frumoasa.
danna03, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1757 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1240 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1241 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]