Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #867 (permalink)  
Vechi 06 ian 2014, 18:58:47
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.741
Aprecieri acordate: 11.153
Am fost apreciat(a) de 10.563 ori in 5.266 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

fata, şi bine ai trecut pe aici.
dacă vorbim de noaptea de revelion, vorbim de salată boeuf, ghiudem, sarmale, friptură şi tort egiptean (pentru cine nu ştie nenorocirea aia, aşa arată:



deci vă daţi seama, dragi telespectatori, despre ce e vorba - sigur, e cu fructoză şi făină conformă monti şi de migdale şi roşcove, dar când vorbim de ouă, unt, frişcă şi zahăr caramel... who cares about the rest?! )

zic mai bine să lăsăm în urmă ce a fost în urmă, şi să-i dăm înainte (dar nu ca mai înainte ). eu am început cu sportul din acelaşi motiv pentru care începusem şi acum doi ani: nu mai suport să fac foamea - am cam făcut-o toată viaţa, din motive de metabolism leneş - aşa că barem mai scad cu mişcarea ce îndes în gură.
plus că mai am chestii de mâncare de la revelion, e păcat să le arunc şi nici nu am fonduri excesive pentru cumpărat altceva, încerc să halesc de acolo mai cumpătat şi să mă mişc, ca să nu mă apuce pandaliile că nu mai intru în haine
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
rozica1965 (07 ian 2014)