View Single Post
  #87 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 10:23:45
claire35's Avatar
claire35 claire35 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica in medie 1200-1300 kcal/zi
Date: 159cm, 87.4kg
Mesaje: 233
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Claire35-Un nou mod de viata!!!

Citat:
Anterior postat de sebutza Vezi mesajul
heey!!!eu sunt noua aici si as vrea sa va spun ca de vreo 2 ani am intrat intr-o mare depresie!!dupa ce am facut asa numita operatie de apendicita,am slabit aproximativ 5kg...aveam 58kg si 172,deci dupa operatie aveam 53...dupa ce am revenit la stilul de viata dinainte cu toata ca aveam un metabolism care imi permitea sa ard grasimile si fara sa depun foarte mult efort si adoram sa fac sport,apetitul mi-a crescut deodata si vreau sa spun ca intr-un an m-am ingrasat 11 kg...acum dupa 2 ani am 65 de kg si 176!sunt constienta ca nu sunt grasa dar faptul ca odata aveam o alta vointa m-a adus intr-o depresie din care n mai pot scapa(((((((((la fel ca si claire35 spun mereu ca e ultima oara si o dataam apelat si eu la acea drastica metoda de a ma infometaa fost cumplit!!!am lesinat exact la iesirea din metrou dupa 5 zile de infometare!!!oricum vreau sa mai slabesc vreo 5 kg....si sper sa ma ajutati!!!va pup":*
Draga mea..bine ai venit!..In primul rand tb sa-ti scoti din cap ideea de regim drastic..dieta drastica..si sa o inlocuiesti cu un mod de viata..jos sedentarismul..ceva miscare( cred ca la cate kg ai iti permiti orice sport..daca nu ai alte probleme medicale)..iar treaba cu depresia e mai mult domeniul Darei..treaba e ca s-ar putea sa existe deja un cerc vicios depresie...apetit crescut..depresie..
La 1,76 si 65 kg..lupta va fi mai simpla decat la restul fetelor de pe forum.ca sa zic..stai chiar bine..insa e bine c a te ingrijorezi de pe acum vazand ca ai inceput sa te ingrasi si nu poti controla asta..eu daca luam aceeasi atitudine ca si tine si ceream ajutorul, mai ajungeam la 100 kg....numai si pt faptul ca iti dai seama ca ai o problema e un prim pas..eu faceam pe desteapta..las' ca stiu ce fac..nu acceptam sfaturi..ma infometam o perioada, apoi puneam totul la loc si peste ..efect yo-yo..
Sa citesti jurnalele fetelor...si sa-ti faci o idee despre modul cum vrei sa abordezi..ce tip de regim ti se potriveste..sport...?Te-ai gandit cum sa incepi?..
__________________
Un nou mod de viata!!!
claire35, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1758 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1241 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]