View Single Post
  #8713 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 12:59:35
marina19's Avatar
marina19 marina19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: ., Romania
Dieta: keto
Date: 160cm, 54.6kg
Mesaje: 3.284
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Stii cum ai sa gasesti motivatia? Incearca sa tii un regim sustenabil dar care sa te faca sa pierzi din kilograme - cand ai sa vezi ce bine arati - iti gasesti motivatia sa continui.
Mie nu-mi place sa mi se impuna un regim alimentar - cel mai bine am slabit cand am ales un regim bazat pe 3 salate /zi - la cele 3 mese principale si doua gustari - 1 fruct si un iaurt.
La salate - puneam fie - ou fiert, fie branza, fie carne - ton, pui. variam cele 3 salate - si am slabit destul de repede.
Imi permiteam o zi pe saptamana sa fac o abatere - sa mananc un dulce care-mi placea - o inghetata sau o prajitura.
Uneori - poti inlocui salata cu o ciorba. Dar incearca portii medii - nu e nevoie sa simti ca explodezi.
Pe masura ce vezi rezultate vei simti si motivatia.
incerc sa mananc legume la fiecare masa...sau salate...imi pare rau ca nu am cantar ca sa vad cate lg si cum evoluez..dar o sa imi fac poze..poate asa o sa vad ceva schimbari...
momentan nu mi vine sa mananc dulciuri..si nici nu vreau sa mananc...vreau sa ma tin de chestia sasta si sa o transform intr un stil d viata ...pentru ca imi e bine mancand asa
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gin-12557.html

Cand iti doresti ceva ce niciodata n-ai avut, trebuie sa faci ceva ce niciodata nu ai facut.