View Single Post
  #875 (permalink)  
Vechi 16 mai 2012, 10:52:58
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
fac parte din cireada
bun ca mai am surate

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Claudia eu stiam ca mierea de albine incalzita peste o anumita temperatura devine toxica. de aceea nu e recomandata in mancaruri gatite/coapte/fierte si nici in ceai/cafea prea fierbinti.
Pt deserturi ce necesita coacerea se recomanda fructoza sau siropul de artar .
Suna bine budinca de care povesteai dar e posibil sa nu fie chiar sanatoasa si de-aia m-am bagat si eu
Sper ca nu te superi.
Pup
saru-mana de informatii.. Cum sa ma supar? No way! Orice extra info e binevenita! De acum nu mai pun miere.. Bine ca nu prea sunt eu cu mierea, am folosit-o acum ca imi era pofta de ceva dulce si asta mi-a venit in minte.
Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
si eu de citeva zile, da cred ca sint cea mai mare vaca
Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Salutare, Claudici!
Ei,hai, ca nu esti weak....Ce ma invatati tu pe mine?Sa nu imi fac morala pentru tot ce bag in gura si atunci cand "calc stramb"sa nu ma simt vinovata.A fost rasfatul tau si gata!Numai bunatati ai mancat tu acolo

Cat despre berea aia, nu stiu ce sa zic, probabil sa aiba la 30-35 de cal/100 Trebuie sa incerc si eu,daca gasesc, ca tot o lauzi asa

EU niciodata nu am transpirat la Tae Bo cum am transpirat la TJ sau TFNiciodata ,desi rezultate am avut cat de cat cu Byllica
Eu azi am facut bicicleta, 50 de min dar tare rau am transpirat, mai rau ca niciodata.Sa ma solicite atat de mult, mai mult decat alte aerobice?Ca niciodata nu am transpirat asa la niciun programel de aerobic pe care il fac.Oricum, important e ca am transpirat si am facut miscareMaine sper sa fac ceva mai avansat, poate mais cap de durerea rusilor pana atunci

Pupici pentru bacauanca
Multumesc de incurajari Dienush scump!
Da, gata s-a terminat cu rasfatul, ieri chiar am fost cuminte.
La berea aia nu renunt nici in ruptul capului E un alint pe care mi-l acord si il merit, mai ales in zilele cand nu mananc asa mult

Si tu cu rusii pe cap? Si pe mine m-au invadat azi, dar nu-i bag in seama si am sa fac ceva TF

La bici ai facut ca de obicei sau ai setat ceva mai intens?

Pup si eu olteanca focoasa
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Oooo... pai nu-i nici un stres... mica mica painita.
Asa l-am facut si eu... mi emi-a iesit aluat... oare de ce?! Ca tot 10 minute l-am lasat.
Ce vrei, sa-ti fac pofta?



Buun, pe asta n-am prevazut-o.



Cum adica, ai pus 2 kilo?
De la cee?? De la rusi presupun?
Ralucutz, probabil ca de la rusi ca nu am mancat atat de mult incat sa ma ingras chiar 2 kg in doua zile..
Momentul adevarului va fi sapt viitoare
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]